Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 200zł
  • Materiały

MATERIAŁY KRAWIECKIE

Na efekt, jaki wywoła sukienka, spódnica czy inny element odzieży, składa się wiele czynników. Do najważniejszych należy krój, jak również i materiał, z którego zostało wykonane ubranie. Gdy oba te aspekty zostaną dobrze zestawione, posiadacz danej kreacji może liczyć na piorunujący rezultat. Materiały mogą doskonale podkreślać fason, ale również zupełnie go zepsuć. Dlatego, przed przystąpieniem do szycia, warto przemyśleć jego wybór, analizując planowany krój i sposób, w jaki element odzieży będzie użytkowany. Dobrze dobrane tekstylia to najważniejszy krok do sukcesu. Muszą współgrać z garderobą posiadacza, jak i wykazywać pożądane właściwości i zapewniać komfort noszenia. Z tego względu, przed dokonaniem zakupu, powinno się nakreślić funkcje, jakie powinny spełniać, by uniknąć późniejszych rozczarowań.

Wybierając idealne materiały krawieckie, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • przeznaczenie – czy materiał będzie użytkowany na zewnątrz, czy też wyłącznie wewnątrz? Czy powinien wykazywać konkretne cechy – chłonąć wilgoć, nie pozwalać na wnikanie plam?

  • grubość – to kolejny ważny element przy wyborze tekstyliów. Zastanów się, na jaką porę roku i warunki przeznaczony jest materiał, z którego wykonasz odzież, by zmaksymalizować jego funkcjonalność;

  • dekoracyjność – na jaką okazję przeznaczone są materiały? To, czy mają służyć podczas uroczystości, czy do codziennego użytku, znacznie wpłynie na wybór. W naszej ofercie znajdują się zarówno wysoce ornamentacyjne, haftowane tekstylia, jak i prostsze, bardziej dyskretne materiały krawieckie.

MATERIAŁY KRAWIECKIE NA START

Chcesz poeksperymentować z materiałami, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź naszą pasmanterię online, gdzie znajdziesz tekstylia w najróżniejszych wzorach i kolorach, odpowiednie zarówno na odświętne okazje, jak i do codziennego noszenia.Materiały, które oferujemy, możesz wykorzystać również do szycia obrusów i serwet. Jeśli nie satysfakcjonują Cię sklepowe oferty, weź sprawy w swoje ręce i stwórz idealny dodatek do wnętrza.