Nadzwyczajna okazja wymaga wyjątkowej stylizacji. Pierwsza Komunia Święta ma charakter nie tylko religijny, ale także rodzinny. Uroczystość ta jest dla każdego dziecka wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem, dlatego istotne jest, by ubiór zarówno chłopca i dziewczynki były nieprzeciętne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Chłopcy najczęściej ubrani są w spodnie garniturowe i albę. W przypadku dziewcząt jest więcej możliwości, jednak najczęściej wybierana jest sukienka komunijna. Jest zazwyczaj ona pierwszą tak ważną stylizacją w życiu dziewczynki, dlatego jej odpowiedni dobór jest nadzwyczaj istotny. Poszukiwania idealnego modelu mogą być wyjątkowym czasem w życiu zarówno rodziców jak i dziecka.

Rodzaje sukienek komunijnych

W zależności od upodobań oraz indywidualnych preferencji można zdecydować się na różne modele sukienek komunijnych tj.:

Sukienka komunijna długa do samej ziemi

Sukienka taka jest dopasowana w jej górnej części i rozszerzana począwszy od talii aż do samego dołu, z wykorzystaniem cięć francuskich. Fason pasuje niemalże do każdej dziewczynki. Może być wiązana z tyłu, z użyciem kokardy, która podkreśli figurę dziewczynki.

Krótka sukienka komunijna

Sukienka krótka, jak sama nazwa wskazuje, sięga wyżej - nieco za linię kolan lub równo z nią. W jej przypadku nie używa się wiązań, a czasami na życzenie dziewczynki, delikatnych marszczeń.

Sukienka komunijna z bolerkiem

Sukienka z bolerkiem poleca się szczególnie w okresie chłodniejszym, bo wspomniane bolerko szyte jest specjalnie po to, by dziewczynka nie zmarzła. Rękawy są długie z małą bufką przy ramionach. Bolerko wykończone jest zazwyczaj lamówką skrojoną z tego samego materiału. 

Materiał do uszycia sukienki komunijny - jaki wykorzystać?

W przypadku uszycia sukienki komunijnej poza krojem drugim ważnym czynnikiem jest wybór odpowiednich materiałów. Ważne jest, by sukienka została wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby idealnie leżała na każdej dziewczynce. Materiał powinien być delikatny dla skóry, niepowodujący podrażnień, dzięki czemu noszenie sukienki będzie przyjemne, a ruchy nie będą krępujące. Warto postawić tiul, który nie prześwituje i nie ulega zagnieceniom. Dzięki swojej fakturze umożliwia pranie i prasowanie ubrania w warunkach domowych. Jest to tkanina, z której łatwo usuwa się plamy.

koronki i tasiemki gipiurowe do sukienki komunijnej

Zdobienia i koronki  w sukience komunijnej

Sukienka komunijna, by była subtelna i dziewczęca powinna posiadać delikatne zdobienia w formie koronki ze wzorem - najlepiej kwiatowym. W naszej pasmanterii internetowej decydując się na otrzymują Państwo wyrób wysokiej jakości i niezwykłej precyzji wykonania.

Natomiast spódnica powinna posiadać halkę z naszywanym, sztywnym tiulem, która nada objętości dolnej części sukienki. Może być ona ozdobiona haftem na tiulu  Końce rękawów mogą być obszyte satynową tasiemką, nadającą nuty elegancji. Atrakcyjnym, a zarazem delikatnym i eleganckim motywem może być pięknie mieniąca się ozdoba na tasiemki gipiurowe. Szyjąc suknię komunijną należy pamiętać, aby całość nie została przytłoczona zbyt dużą ilością zbędnych zdobień. Sukienka powinna być delikatna i dziewczęca, a zawarte w niej dodatki i zdobienia mają być co prawda elementami przykuwającymi uwagę, lecz niezbyt nachalnymi.

Wydłużenie sukienki komunijnej na Rocznice I Komunii Świętej

Sukienka komunijna jest już za krótka na obchody  Rocznicy I Komunii Świętej? W takim przypadku można wydłużyć sukienkę komunijna za pomocą hftu na tiulu. W tym przypadku warto zdecydować się na szeroką koronkę, która, umożliwi przedłużenie dołu sukienki nawet o kilka centymetrów.