• Kleje do tkanin

Kleje do tkanin w Pasmanteria.eu

Szycie kojarzy się przede wszystkim z narzędziami takimi jak nitki, igły, koronki, maszyny do szycia czy nożyczki. W wielu przypadkach przydaje się także dobry klej. Będzie on niezastąpiony przy mocowaniu niektórych elementów do odzieży czy szybkich poprawkach. Dlatego w naszej pasmanterii można znaleźć skuteczne kleje do tkanin.

Bogata oferta klejów do tkanin w Pasmanteria.eu

Niezależnie od tego, czy zależy ci na wprowadzeniu szybkiej poprawki, czy zamocowaniu aplikacji, klej do tkanin to dobre rozwiązanie. Krawcowe sięgają po niego często przy dekorowaniu odzieży. Można przykleić nimi naszywkę haftowaną na ubrania, łatkę czy ozdobną aplikację. Jest niezbędny w miejscach, w których nie chcemy widocznych szwów. W naszej ofercie znajduje się atrakcyjna oferta klejów w proszku, arkuszu, a także marki Gutermann. W zależności od preferencji polecamy skorzystać z jednego spośród trzech głównych rodzajów klejów do tkanin dostępnych w naszym sklepie.

Kleje do tkanin w proszku

Klejem w proszku posypuje się miejsce na tkaninie, na które ma trafić łatka lub aplikacja, przykłada się ją i przyprasowuje. Doskonale nadaje się do zaklejania dziur, skracania lub podwijania rękawów.Kleje do tkanin w proszku dostępne w naszym sklepie są odporne na detergenty, więc można ubrania spokojnie prać w pralce.

Sposób użycia kleju do tkanin w proszku

Sklejenie tkaniny za pomocą kleju w proszku jest wbrew pozorom bardzo proste. Najpierw należy posypać materiał, który ma zostać połączony z inną tkaniną za pomocą kleju w proszku. Następnie trzeba nagrzać żelazko do temperatury 160 stopni. Potem należy przykryć naszywkę lnem lub papierem do pieczenia i na koniec zaprasowuje się tkaninę żelazkiem. Tą metodę klejenia tkanin nazywamy klejeniem na gorąco.

Klej do tkanin w arkuszu

Za pomocą kleju do tkanin w arkuszu również musimy wykorzystać metodę klejenia tkanin na gorąco. Podobnie działa Wystarczy wyciąć odpowiedni kształt umieścić na tkaninie, usunąć papier z warstwy klejącej, przyłożyć do tkaniny i na koniec utrwalić wszystko żelazkiem. Klej do tkanin w arkuszu wykorzystywany jest do naprawy odzieży i tekstyliów, a także do przyklejania aplikacji krawieckich czy naszywek.

Klej do tkanin Gutermann

W naszej ofercie jest również dostępny klej do tkanin marki Gutermann. Z jego pomocą można skleić różne tkaniny na zimno. Dostępny w naszym sklepie klej do tkanin Gutermann jest odporny na pranie w pralce do 40 stopni. Więc doskonale taki klej sprawdza się do przyklejania naszywek i innych tkanin. Ponadto ewentualne pozostałości po kleju można zmyć za pomocą acetonu.

Jak użyć klej do tkanin Gutermann?

Klej do tkanin Gutermann możnakleić na zimno za pomocą tubki z aplikatorem. Należy klej nałożyć punktowo, odczekać 2 minuty aż klej będzie prawie suchy i dopiero wtedy należy przyłożyć i docisnąć naszywkę lub inny materiał do złączenia.

Kiedy stosować kleje do tkanin na zimno?

Kleju na zimno wykorzystuje się najczęściej do delikatniejszych tkanin, które nie mają odporności na wysokie temperatury. W dodatku aplikacja takiego produktu jest niezwykle precyzyjna i pozwala przyklejać nawet bardzo małe elementy.

Kleje na gorąco - do jakich tkanin używać?

Kleje na gorąco mogą mocno i trwale przykleić większe aplikacje. Utrwalenie za pomocą temperatury sprawia, że klej jest bardziej wytrzymały i nie ulegnie rozpuszczeniu podczas prania.

Doskonały wybór kleju do tkanin — pasmanteria.eu

Profesjonalna krawcowa i hobbysta, a także osoby początkujące i szukające wyzwań w przerabianiu odzieży potrzebują dobrej jakości kleju. W naszej pasmanterii internetowej znajdziesz kleje do tkanin wysokiej jakości, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Wybierz z dostępnych tu klejów do tkanin taki, który spełnia Twoje oczekiwania i będzie odpowiedni dla zadań, które mu powierzysz. Zapraszamy również do zapoznania się z koronkami bawełnianymi na metry, elastycznymi koronkami w taśmie i akcesoriami do szycia biustonoszy, które dostępne są w naszym sklepie.